2012/04/18

"Witajcie w mlecznej krainie tu życie najsmaczniej płynie!"

Pamiętacie tę piosenkę z reklamy czekoladek dla dzieci? Czekoladki z mlecznej krainy były pyszne, ale to co dzisiaj (w ramach małej ciekawostki) zaprezentuję - już niekoniecznie! 

Pamiętam sytuację, kiedy moja Koleżanka (dawno, dawno temu) uczęszczająca wówczas do gimnazjum powiedziała swojej Mamie, że na wymianę międzynarodową do ich szkoły przyjechała grupka Szwedów.
Zaciekawiona Mama pyta: "Tak? No i jak? Jacy są?". Na co koleżanka odpowiedziała: "Beznadziejni, siedzą i cały czas żłopią mleko!". Utkwiło mi to w pamięci i wypłynęło zupełnie niedawno, jak na własnej skórze doświadczyłam tego zjawiska :)Do pizzy, kotleta, kanapki, paluszków, chipsów, batona etc. wybierają mleko! Kiedy na stole stoi woda, napój gazowany i mleko, zdecydowana większość sięga po ostatni wariant. Osiągają już takie wyniki, że mleko dodają nawet do czegoś co u nas nazywa się kisiel tutaj w wolnym tłumaczeniu "owocowa zupa". 

Jestem pewna, że widzieli naszą drugą, popularną reklamę "Pij mleko będziesz wielki!" i to właśnie do niej się stosują :) 

Brak komentarzy: